tr TR ar AR en EN de DE

Soğuk Lipoliz

Bölgesel Zayıflama

Sağlıklı ve güzel görünümlü bir vücuda sahip olmak her insanın hayalidir. Fakat, çok az sayıda insan düzenli beslenerek ve spor yaparak bu hayalini gerçekleştirebilir.Çünkü spor tek başına yeterli değildir. Ayrıca vücutta yakılan yağların vücudun hangi bölgesinden kaybedildiği de kişinin kendi yapısal özelliklerine göre değişmektedir.Doğru uygulama ve tedavi yöntemleriyle bölgesel incelme/zayıflama mümkündür. Bölgesel zayıflama için problemli bölgedeki yağların hedefli bir şekilde yakılması gerekir.

Vücuttaki bütün enerji maddeleri, yağ da dahil olmak üzere kan vasıtasıyla taşınır. Vücut, her zaman en çabuk kullanılabilecek yağı ilk önce atar. Bu işlem de vücutta öncelikle kan dolaşımının en yoğun olduğu bölgelerde gerçekleşir. Ancak problemli bölgelerimiz, içerdiği yağ minderleri dolayısıyla yoğun bir dolaşıma sahip değildirler ve bu nedenle bu bölgelerdeki yağ minderleri kolay kolay erimezler.

 

Soğuk Lipoliz Zayıflama

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar soğutarak, bu hücrelerin vücuttan atılmasına olanak tanır. Liposuction gibi cerrahi bir işleme gerek duymadan yağ hücrelerini dondurup daraltır ve büzülerek bozulmasına neden olur. Uygulama sonrasında 2 ile 4 santimetrelik bir incelmeye sahip olursunuz. Her bölgede kullanılabilen soğuk lipolizin seans sayıları 8 ie 10 arasında değişir.

Hamilelere, kriyoglobulinemi hastalarına, Raynaud sendromu hastalarına soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

 

Lenf Drenaj

Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi var. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait ksmna etki yapyor. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağlmayı da toplar damar sistemi tekil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlıyor.

Aşırı kilo fazlası olan; adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşan; selülitinden yakınan ve meme kanseri sonrası kollarında ödemler meydana gelen hanımlar lenfdrenaj sayesinde tüm bu sorunlarından kurtuluyorlar.

Lenfdrenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenfdrenaj sağlanıyor. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma oluyor.

 

G5 MASAJ

G5 masajı, kendi adını taşıyan aletle yapılır. Çok eski yıllardan beri selülit tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. Hızlı titreşimlerle ve iterek sıkıştırma yöntemiyle fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar. G5 cihazının her cilt tipine uygun başlıkları vardır.

G5 masajı uygulanan bölgeler, zayıflama ürünleri ve bitkisel yağlar ile de desteklenerek gözle görülür mükemmel sonuçlar elde edilir. G5 masajı, gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin ve ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımını hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar.

G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlar.

G5 masajı tüm vücuda uygulanabilir ancak özellikle kalça, üst bacak, kol, popo bölgelerinde ve selülitle mücadelede daha etkili sonuçlar vermektedir.

ASYA HASTANESİ

Meslek ahlakını özümsemiş, kaliteli, insana önem veren hekimler ve sağlık uzmanları ile, Uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde tıbbi etik ilkelerden ödün vermede toplumun çoğunluğunu kaliteli sağlık hizmeti ile tanıştırmada öncü olma özelliğimizi sürdürüyoruz.