tr TR ar AR en EN

Sıkça Sorulan Sorular

Telefon ve mail aracılığı ile doktorlarımıza en çok sorulan soruları sizin için derledik..

"Online randevu alabilir miyim?"

Sitemizde ilgili bölüme başvurarak alabilirsiniz.

"Hastanenize başvurmadan önce randevu almak gerekiyor mu?"

Hastanemizden online randevu almak istiyorsanız, site üzerinden ilgili bölümden alabilirsiniz; yada 0212 537 16 16 Telefon numarasından işlem yaptırabilirsiniz. 

"Yenidoğan yoğun bakım üniteniz var mı?"

Hastanemizde Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz bulunmaktadır. 

"Kadın Sağlığı ve Hastalıkları branşınızda kadın doktorunuz bulunmakta mıdır?"

 Evet hastanemizde kadın sağlığı doktorlarımız bulunmaktadır.  

 

"Hastanenizde Katarakt ameliyatı  yapılıyor mu? Fark ücreti alıyor musunuz? "

 Hastanemizde fark ücreti alınmadan FAKO yöntemi ile Katarakt ameliyatı yapılmaktadır.

"Bel ve Boyun fıtığı ameliyatlarınızı hangi yöntemle yapıyorsunuz? "

 Son teknolojilerden biri olan Tam Endoskopik yöntemi ile bel ve boyun fıtığı ameliyatları yapılmakta; hastalarımız aynı gün taburcu edilmektelerdir.

"İdrar kaçırma ameliyatlarında hangi yöntemi kullanıyorsunuz? "

 Hastanemizde konusunda uzman doktorlarımız tarafından ' Needlleless Tape ' adı verilen bir teknoloji ile ameliyatlarımız yapılmaktadır.Ayrıntılı bilgi için lütfen hastanemize başvurunuz.

"SGK ile anlaşmanız var mı ?

Evet hastanemiz SGK Anlaşmalıdır.

"Mide şikayetlerimden dolayı gastroskopi yaptırmam gerekiyor. Acaba hastanenizde anestezi altında gastroskopi yapılıyor mu ve SGK ile anlaşmanız var mı? " 

 Öncelikle geçmiş olsun ..Hastanemizde anestezi altında gastroskopi yapılmaktadır.SGK ile anlaşmamız vardır.

"Dişlerimi yaptırmak istiyorum.Aklıma takılan bir soruyu size sormak istedim.Acaba zirkonyum kaplama mı yaptırmak daha iyidir porselen kaplama mı ? "

 Zirkonyum kaplama çok daha estetik , kendi dişinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal ve ışığı yansıtan bir görünüme sahipken , porselen kaplama iç kısmında kullanılan malzemeden dolayı ışığı geçiremez ve daha yapay bir görünüm yansıtır.Daha ayrıntılı bilgi için lütfen hastanemizin Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine başvurunuz.

"Doğum sonrasında bebek nasıl emzirilir ? "

 *Emzirme öncesi ellerinizi yıkayın.Uygun emzirme için rahat bir pozisyon seçin.*Bebeğiniz her istedikçe emzirin.İstediği kadar memede kalmasına müsaade edin.*Gün içerisinde uzun süre uyursa(3-3,5 saatten fazla) uyandırarak emzirmeye çalışın.*Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verin.Su ve şekerli su vermeyin.*Bebeğinizi emzirdiğiniz sürece sigara, alkol , çikolata , çay , kahve ve kolalı içeceklerden uzak durun.Bol su ve sulu gıdalar tüketin.

"Yenidoğan göbek bakımı nasıl yapılır? "

 *Bebeğinizin göbek kordonu düşene kadar günde 3 kez %70 alkolü yeterli miktarda  göbeğinin dibine dökün. Alt bezini göbek açıkta kalacak şekilde katlayın.Göbek düşene kadar bebeğinize banyo yaptırmayın.(Göbek 7-14 günde düşer.)

 "Saç dökülmesi tedavisinde  PRP ve Mezoterapi aynı anda uygulanabilir mi? "

 Farklı günlerde olacak şekilde kombine tedavi olarak mezoterapi ve Prp uygulaması yapılabilir.  

ASYA HASTANESİ

Meslek ahlakını özümsemiş, kaliteli, insana önem veren hekimler ve sağlık uzmanları ile, Uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde tıbbi etik ilkelerden ödün vermede toplumun çoğunluğunu kaliteli sağlık hizmeti ile tanıştırmada öncü olma özelliğimizi sürdürüyoruz.