tr TR ar AR en EN

Dünyada sağlık maliyetlerinin artması, bazı tedavilerin kendi ülkelerinde yapılmaması, ülkeler arasında işbirliğinin artması, ulaşımda kolaylıkların olması, sağlık hizmet kalitelerinin dünyanın farklı bölgelerinde gelişmesi ile dünyada sağlık turizmi kavramı gelişmiştir.

Dermatoloji Bölümümüzde; dermatolojik muayene, takip ve tedavileri yapılır. Dermatoloji (cildiye) bölümünde, deri, saç, tırnak hastalıkları, ağız içi ve cinsel bölgedeki yaralar ve cilt değişiklikleri, alerjik hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve kozmetik sorunlar dermatolojik muayene ve teknolojik yöntemlerle değerlendirilir.

Kendi alanında, tıp dünyasındaki her gelişimi izleyen ve uygulayan  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü;  Başhekim Jin. Op. Dr. Hakan Seven ve uzman doktor kadroları ile kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Toplumda genellikle beslenme bir hastalık oluşması durumunda dikkat edilecek bir kavram olarak görülmektedir. Fakat yapılan araştırmalarda bireysel diyet ve sağlık uygulamalarının düzeltilmesi, önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azaltmaktadır.

 0-14 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin muayenesi yapılıp tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri verilmektedir.  Çocuklarımızın doğumundan itibaren tüm takipleri ve aşıları yapılmaktadır. Bu takip muayenelerinde bebeklerin fiziksel , sosyal ve psikolojik gelişimi değerlendirilmektedir.

Genel Cerrahi Bölümü en son teknolojik imkanlarla hizmet vermektedir. Tiroid, Meme, Karaciğer, Safra Kesesi, Mide pek çok hayati organın ameliyatları genel cerrahi uzmanınca yapılmaktadır. Ayrıca trafik kazası ya da yaralanma gibi travma geçiren hastalarda ilk önce genel cerrahi uzmanınca değerlendirilir.

plastik cerrahi

Plastik Cerrahi

Plastik Cerrahi; doğumsal ya da sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır. Plastik Cerrahi; bütün vücut yüzeyinde oluşan her türlü cerrahi problemle ilgilenir.

KBB Polikliniğimiz; uzman ekibi ve günün modern teknolojisini kullanarak ve tıbbi gelişmeleri yakından izleyerek kaliteli hizmet vermektedir. Kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem tıbbi hem de cerrahi tedavisi ilgili bölümler ile multidisipliner ekip çalışması çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Check-up Ünitemizde , kişinin belirti gösteren bir şikayeti olmasa dahi gizlice oluşmaya başlayan hastalıklarının, yapılan muayene ve tetkiklerle erken aşamadayken saptanmasıdır. Check-up yaptırmak ; kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Bazı hastalıklar ve özellikle kanserde erken teşhis son derece önemlidir.

Günümüz modern tıbbında bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak dahiliye birimi kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber erişkin grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin direk çözüm merkezi olmaya devam etmektedir.

Klinik Laboratuvarı hastalarımıza en güvenilir sonuçları en kısa sürede vermeyi amaçlamakta ve kapsamlı test menüsü ile kesintisiz 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Randevu almayı gerektirmeden hafta sonları ve tüm resmi tatil günleri dahil hastalarımızın hizmetindedir.

Nöroloji Bölümümüzde; ayaktan tanı, tedavi ve izlem hizmeti vermek üzere çalışmalar yapılmaktadır. Başağrısı, baş dönmesi, merkezi sinir sistemi damar hastalıkları, hareket bozuklukları, parkinson, inme, epilepsi ve uyku bozuklukları alanında konusunun uzmanları mevcut bilimsel kabul görmüş veriler ışığında multidisipliner ekip çalışması ile kaliteli ve etkin sağlık hizmeti vermek için çaba sarfetmektedirler.

Radyoloji departmanımızda, temel ilkemiz; yüksek kalitede görüntüleme hizmeti sunarak, hastalara en doğru teşhisin konmasına yardımcı olmaktır. Konularında eğitimli uzman kişilerden oluşan ekibimiz, günün 24 saati aynı kalitede hizmet vermektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, kas - iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, hastanemizde yer alan tüm bölümlerle dayanışma içinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Acil Servis Ünitemizde , acil durumdaki hastaların gerekli tıbbi müdahalesini zamanında ve eksiksiz yerine getirilmesi sağlanır ve 7 gün 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede acil hizmet veren bir ünitedir.

Gelişmiş mikro cerrahi teknikleri ile yaralanma veya uzuv kopmalarında tüm damar ve sinirlerin tamiri yapılır ve uzuv kayıpları engellenir. Bu konuda başarının temel şartı konusunda profesyonel hekim kadrosu ve son teknoloji ekipman ve tecrübeli sağlık kadrosudur.

Üroloji polikliniğimizde erkek, kadın ve çocukların tüm bebek , mesane ve idrar yolları muayene, ameliyatları ve tedavileri yapılmaktadır.Üroloji polikliniğimizde verdiğimiz hizmetlerimiz;

Hastanemizin deneyimli uzman doktor kadrosu ve hasta güvenliğini ön planda tutan uluslararası standartlara göre düzenlenmiş yapısıyla hastalarımıza hizmet vermektedir.

Hastanemizde çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikoterapi hizmeti verilmekle birlikte danışanların ihtiyaçlarına uygun psikometrik değerlendirme ve psikolojik destek sağlanır. Psikolojik destek, hem poliklinikte hem de yatılı servisteki hastalara yöneliktir.

40 yılı aşan tecrübeyle Ağız ve Diş Hastalıklarında isim yapmış, güven sağlamış, hastalarına en gelişmiş teknoloji ve uzan hekimlerle 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Kardiyoloji, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Kardiyoloji önceleri iç hastalıklarının (dahiliye) bir alt dalı iken günümüzde ayrı bir anabilim dalı olarak çalışmaktadır.

Teknolojik gelişmeleri en kısa zamanda hastalarına ulaştırmak amacında olan hastanemiz ; Göz Ünitemizde gözle ilgili tüm problemlerinizde en güncel tedavi metodlarını sizlere sunarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) bölümü, beyin ve omurilik hastalıklarının tanı ve tedavi hizmetlerini vermektedir. Beyin cerrahisi ameliyatları navigasyon, stereotaksi, mikroşirürji, endoskopi, mikroelektrod kayıt ve üç tesla manyetik rezonans görüntüleme (MR), dijital serebral anjiyografi (DSA) gibi teknolojik olanaklar ve minimal invazif teknikler kullanılarak yapılmaktadır.

ASYA HASTANESİ

Meslek ahlakını özümsemiş, kaliteli, insana önem veren hekimler ve sağlık uzmanları ile, Uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde tıbbi etik ilkelerden ödün vermede toplumun çoğunluğunu kaliteli sağlık hizmeti ile tanıştırmada öncü olma özelliğimizi sürdürüyoruz.