Skip links

Ortopodi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde , kapalı ve açık tüm kemik kırıklarına gerek konservatif gerekse cerrahi olarak, mümkün olan en kısa sürede müdahale edilmektedir.

Çocukluk, ergenlik dönemi diz, bel (skolyoz-kifoz), kalça çıkığı, kalça eklemi gelişim yetersizliği, perthes hastalığı gibi hastalıkları tanı ve tedavileri yapılmaktadır. Diz, kalça ve omuz gibi eklemlerindeki artroz (kireçlenmesi) şikayetlerinin cerrahi tedavileri, total diz ve kalça protezleri ve bu ameliyatı geçirmiş olgularda gerekebilecek revizyon (yenileme) ameliyatları artroskopik ve açık ameliyat olarak başarıyla uygulanmaktadır. Güncel ortopedik uygulamalara paralel olarak hastalarımızda minimal yatış süresi ve rehabilitasyon ihtiyacı gerektiren kısmi (unikondiler) diz protezi ameliyatları da yapılmaktadır.

Spor yaralanmaları konusunda artroskopik yöntemlerde diz bağ ameliyatları, menisküs tamiri, kıkırdak yaralanmaları, omuz çıkığı ve rotator cuff yaralanmaları tedavi edilerek en kısa zamanda sportif hayata dönülmesine olanaklar sunulmaktadır.